Co se dá podniknout v Liberci?

Zajímavá místa v okolí Privat Apartma Ulrych

Liberec je krásné město, které nabízí mnoho možností zábavy, kultury a poznání pro jednotlivce, páry i rodiny s dětmi.

ZOO Liberec

Liberecká ZOO je nejstarší zoologickou zahradou v republice. Její návštěva je nutností pro každého návštěvníka Liberce. Najdete zde běžná zvířata, která zase tolik nepřekvapí, ale pozornost si určitě zaslouží. Svůj domov zde našlo několik vzácných druhů, které jinde nepotkáte. Hlavním tahákem liberecké ZOO jsou bílí tygři, kteří se stali symbolem úspěšných libereckých hokejistů i celého města Liberec. Dalším zajímavým druhem , který tu žije, je rodinka Takinů čínských a mnoho dalších zajímavých živočichů. Na své si zde přijdou rodiny s dětmi i jednotlivci. ZOO Liberec se nachází 8 kilometrů od našeho penzionu.

iQLANDIA

iQLANDIA je unikátní vědecké centrum nabízející návštěvníkům spoustu aktivit ze světa vědy a techniky, které zabaví nejen děti, ale zaujmou i dospělé. Součástí expozice je velmi chytrý humanoidní robot Thespian, který umí spoustu zajímavých kousků. Naskytne se Vám možnost vyzkoušet si na vlastní kůži jak probíhá výcvik kosmonautů, jak funguje počasí, lidské tělo a spoustu dalšího. iQLANDIA navíc vymýšlí každý měsíc atraktivní akce, které si nesmíte nechat ujít. Součástí komplexu je i velké hlídané parkoviště. Z penzionu Ulrych se sem dostanete za deset minut.

Centrum Babylon Liberec

Centrum Babylon Liberec patří mezi další místa , které stojí za navštívení. Bylo vybudováno z původní textilní továrny Hedva. Najdete zde množství restaurací a kongresových salonků. Součástí Babylonu je unikátní  tématický aquapark spojený s wellness službami. Děti najdou vyžití v místním lunaparku, kde se nachází nepřeberné množství různých her, prolézaček, tunelů, automatů, motorek nebo také autodrom, minigolf, či mohou poměřit síly a svézt se na divokém býkovi. V komplexu naleznete také casino s živou hrou. Zábavní centrum Babylon se nachází hned vedle science centra iQLANDIA.

DinoPark Liberec

Liberecký DinoPark je umístěn v nákupní galerii Plaza na Šaldově náměstí, které je součástí historického centra Liberce. Plaza se nachází v přímém sousedství liberecké radnice, která také stojí za povšimnutí. Jak je známo, každý DinoPark je jiný a už jen to je důvodem k návštěvě toho libereckého. Jedná se o krytý DinoPark, který je rozmístěn ve třech patrech zmíněné nákupní galerie. Již od vstupu se stanete součástí druhohor a procházíte pralesem s deštěm. Můžete se těšit na 3D kino, DinoTrek nebo paleontologické hřiště. Občerstvení během pobytu je samozřejmostí. Parkování je zajištěno pro zdarma v NG Plaza. Od Privat Apartma Ulrych je DinoPark vzdálen do 15 minut cesty.

Ještěd a Skiareál

Ještěd je dominantou města Liberce, a proto jej nemůžete minout. Ještěd byl původně navržen achitektem Karlem Hubáčkem a vybudován jako televizní vysílač, momentálně však slouží i jako designový hotel s nádherným výhledem do okolí. Je velmi oblíbeným místem pro setkávání a pořádání různých akcí. Ještěd můžete zdolat pěšky a pochlubit se tak přátelům, že jste zdolali vrchol s 1012 metry nad mořem. Pro ty méně fyzicky zdatné je zde k dispozici i lanovka, která je jedinou historickou lanovkou v České republice, která spadá pod České dráhy, a svezete se s ní i na vlakovou celodenní jízdenku. Pod Ještědem se nachází Skiareál, který nabízí návštěvníkům půjčovnu zimního vybavení. Pokud vám během sjíždění Ještědu vyhládne občerstvení na sjezdovce jsou samozřejmostí.

Divadlo F.X. Šaldy

Divadlo F.X. Šaldy patří mezi nejstarší divadla v České republice. Poprvé otevřeno bylo 28. září 1883. Umělci zde vystupují na dvou scénách a to Šaldova divadla a menší scéně Malého Divadla. Divadlo nabízí kromě pravidelných divadelních představení, možnost si vyzkoušet tvůrčí dílny a to taneční, herecké, baletní apod. Budova stojí za návštěvu i z architektonického hlediska, neboť autory této budovy byli vídeňští architekti Ferdinand Fellner a Hermann Helmer. Jejich firma v té době stavěla divadla po celé Rakousko-uherské monarchii.

Telefon:

+420 603 278 598

E-mail:

info@ubytovani-liberec-penzion.cz

Adresa:

Chotyňská 177, 460 01 Liberec 33 - Machnín